Полонська ФраМ відзначає всесвітній день бідних

«Бідні та нужденні є тими, хто відкриває нам шлях до неба, нашим “паспортом” до раю.» Папа Франциск

Сьогодні, 19 листопада, відзначається перший в історії Всесвітній день бідних. Цю дату встановив Папа Франциск на закінчення Ювілейного Року Милосердя, щоб нагадати всій християнській спільноті про борг допомоги бідним і нужденним, людську гідність яких зневажають.
Символічно у цей день Францисканська Молодь Полонської парафії відвідала центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство».

У нашої молоді вже склалася традиція ходити до дитячого будинку. Ми відвідуємо дітей для того, щоб разом з ними провести весело час, поділитися тим, що маємо самі: нашими посмішками, радістю, вмінням бути такими ж дітьми та просто тішитися кожною миттю життя!
Перебуваючи в колі дітлахів, ми не відчуваємо жодних обмежень та дискомфорту, адже розмиваються усі кордони, втрачаються просторово-часові межі, зникає будь-яка вікова та соціальна різниця. Усі ми стаємо друзями, бавимося та граємо у різні ігри, танцюємо, співаємо, переглядаємо мультфільми. На жаль, не щодня можемо собі дозволити такі візити, але коли випадає така можливість, то з величезною радістю переживаємо кожну хвилину проведену з ними!
зазначає вікарій парафії Святої Анни у місті Полонне та душпастир молоді о. Матвій Копитко OFM.
Нагадаємо, в центрі перебувають діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, батьки яких з певних причин не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною, ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вживають алкоголь, наркотичні засоби; діти, які зазнали насильства і потребують соціально-психологічної допомоги, постраждали від торгівлі дітьми; безпритульні діти.
Такі діти потребують особливої уваги та підтримки суспільства, отже, ми не можемо стояти осторонь та бути байдужими до них. Адже, як каже Папа Римський: «Занедбання – це також великий гріх в стосунку до бідних. У цьому випадку воно приймає конкретне ім’я: байдужість. Це означає сказати: «Мене це не стосується, це не мої справи, це провина суспільства».
Молодь ділиться, що такі зустрічі приносять лише задоволення, масу позитивних емоцій та рясні плоди.
Сьогодні наші серденька зігрівала тепла зустріч, наповнена морем радості та позитиву. Разом з о. Матвієм ми відвідали наших маленьких янголяток з дитячого будинку. Трішки побавились, пострибали та погралися: як завжди, наша найулюбленіша гра “качка – гусак” била усі рекорди. Ну, і як же без смаколиків! Пригощали дітлахів смачними цукерками та печивом. І хоч цей час, проведений з дітками, досить швидко пролетів, усі ми стали ще більш щасливими, відчули любов, яку дарували нам “живчики” своїми сяючими оченятками, беззубими усмішками та теплими обіймами.
Хочеться подякувати усім, хто знайшов час і відвідав цих прекрасних дітей, бо робити щось хороше, можливо, не завжди просто, проте завжди приємно .
– каже Аліна Томчук.
Отож, пам’ятаймо, що милосердя – це щабель сходів, що ведуть до небес.
Вероніка Главацька – Секретар ФраМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
YouTube